Jak dzwonić z przeglądarki Chrome?

jak dzwonić z przeglądarki chrome

Wyobraź sobie, że nie musisz przepisywać z komputera każdego numeru ręcznie. Wystarczy, że w niego klikniesz i pojawi się automatycznie na Twoim telefonie. Jak to zrobić? O tym przeczytasz w tym wpisie. 

Po co taka funkcja?

No dobrze, ale w zasadzie po co taka funkcja? Wpisywanie numeru trwa przecież kilka sekund. Tak! Przepisanie jednego numeru telefonu ze strony internetowej, z Google’a lub CRMu zajmuje ok 6 sekund (sprawdziłem ze stoperem). To przecież nie tak dużo. I tak i nie.

Jestem fanem optymalizowania wszystkiego, co tylko możliwe. Uważam, że niewielkie zmiany wprowadzane regularnie, w dłuższej perspektywie mogą dać niesamowity efekt. O sporej liczbie optymalizacji pracy piszę w mojej książce, która dostępna jest tutaj.

Wyobraź sobie teraz, że jesteś handlowcem, który wykonuje 100 rozmów telefonicznych dziennie. Załóżmy, że na przepisanie każdego ciągu cyfr poświęcisz tylko 6 sekund. Oznacza to, że każdego dnia na samo wpisywanie numerów, poświęcasz dokładnie 10 minut. Tygodniowo (5 dni pracy) daje to 50 minut. Miesięcznie – ponad 3 godziny. Rocznie – 40 godzin. 40 godzin rocznie poświęcasz tylko i wyłącznie na przepisywanie numerów telefonów ze stron internetowych, CRMu czy z social mediów. Czy nie lepiej zaoszczędzić ten czas i wysłać numer na swój telefon za pomocą jednego kliknięcia w Google Chrome? Myślę, że odpowiedź jest oczywista. Ok, ale jak dzwonić z przeglądarki Chrome?

Jak dzwonić z przeglądarki Chrome?

Jest to możliwe dzięki funkcji tej przeglądarki. Nie musisz niczego instalować ani pobierać specjalnych wtyczek. Wystarczy, że posiadasz telefon z systemem Android i wykonasz poniższe kroki:

  1. Kliknij na dowolny aktywny numer telefonu, z którym chcesz się połączyć. W wizytówkach Google jest przycisk “zadzwoń”, w CRMie będzie to numer Twojego klienta, a na stronie internetowej dowolny numer w zakładce “kontakt”. Dzięki temu pojawi się okienko do wybrania urządzenia, na które chcesz wysłać numer telefonu.

Pozyskaj Nowego Klienta Andrzej Dudik

  1. Jeśli w okienku nie zobaczysz żadnego urządzenia, to należy je najpierw zsynchronizować. W tym celu naciśnij Włącz synchronizację, aby umożliwić wysyłanie  numeru telefonu na wskazany telefon z systemem Android.
  2. Po kliknięciu w link otworzy się instrukcja. Z pozycji komputera i telefonu zaloguj się na swoje konto Google. Następnie wykonaj wszystkie opisane w instrukcji kroki. Pamiętaj, żeby w sekcji Osoby i udostępnianie > Dane kontaktów z Twoich urządzeń zaznaczyć “Zapisuj kontakty z zalogowanych urządzeń”.

Pozyskaj Nowego Klienta Andrzej Dudik

Bardzo ważne jest to, żeby na obu urządzeniach (komputer i telefon z systemem Android) była zainstalowana najnowsza wersja przeglądarki. Dzięki temu wysyłanie numerów z Chrome’a na telefon będzie możliwe. 

I to wszystko! Od teraz możesz w szybki sposób wysyłać numery telefonów z komputera na swój telefon i oszczędzać czas przy każdym połączeniu.

Przyznam się, że odkąd korzystam z tej funkcji, nie jestem już sobie w stanie wyobrazić wpisywania numerów ręcznie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Koszyk
Scroll to Top